Zajímavosti

Přesměrování

2. srpna 2011 v 17:12 | Občan
Tento blog končí a pokračuje na nové adrese: Občanovo

Změřte si Vaši aktivitu na sociálních sítích

31. července 2011 v 15:21 | Občan

Jste uživatelem sociálních sítí? Zde si můžete ověřit Vaše statistiky a nejen ty Vaše. Stačí zadat požadované jméno. V současnosti jde stále o Beta verzi, ale plně funkční. Měření se týká uživatelů na sítích Twitter, Facebook a LinkedIn.

Vytvořte si vlastní efekty svých fotek

31. července 2011 v 13:44 | Občan
Pokud nejste zrovna zběhlý/á ve vytváření nejrůznějších efektů ve fotografiích a nepracujete s některým z mnoha fotoeditorů ať už z důvodu složitosti nebo potřeby jen občas něco z legrace vytvořit je tady právě pro Vás jednoduchý řekněme generátor fotoefektů. Obsluha je více než jednoduchá. Prostě vyberete jeden z nepřeberného množství efektů a vložite svou fotografii a ostatní necháte na editoru. Rychlé a vtipné. To jsou hlavní přednosti téhle volby.
Přístup naleznete zde: http://cs.picjoke.net/

Hledání svého města

12. května 2011 v 17:15 | Občan

Které město je tím mým? Toť věru nelehká otázka. Ve většině případů označí člověk právě tím svým městem to, kde se narodil nebo trvale žije. Co by to taky bylo za patriota kdyby volil jinak? Pro někoho ale rodné město není tím pravým, které by dokázal přijat za své. Postupným proplouváním krásami života občas zabrousí, ať už ve skutečnosti nebo jen v myšlenkách, do neznámých krajin a může být natolik okouzlen jejich krásou, že nakonec vybere jednu z nich a označí ji přívlastkem Má. V případě měst je situace stejná. Některá města i když nebudí dojem vyspělých civilizací jsou někdy krásnější právě svou jednoduchostí a patosem času. Mnohá moderní města tak přicházejí o spoustu svých "klientů", kteří by je rádi označili za právě to Své město, ale jsou na vážkách. Našimi městy nejsou jen města kde žijeme, pracujeme a bavíme se s přáteli. Mnohdy toužíme alespoň ve snech navštívit zákoutí uliček měst, která známe z doslechu a vyprávění těch kteří měli to štěsí je navštívit. Ne každý má možnost cestovat ať už z důvodu finančních nebo jen prostě nemá čas. Takovému milovníkovi dálek nezbývá než milovat to své každodenní město a spokojit se s tím, že možná v budoucnu i on spatří svůj vysněný "ráj". Mým městem zůstává to ve kterém žiji a do kterého se vždy rád vracím. Jde pouze o srdeční záležitost. Pozlátko nechme stranou, stejně se jednou nakonec všichni sejdeme v tom jednom městě nebo světě na druhém břehu. Teda pokud nějaký břeh skutečně existuje.

Czech made man is Crazy

9. května 2011 v 12:43 | Občan

Po premiéře filmu jsem se i já rozhodl absolvovat cestu do kinosálu. Nepříliš kladná kritika mě neodradila. Už kvůli hlavnímu představiteli (jeho mimiku bych chtěl ovládat). Pokud je tento film uváděn jako komedie tak mohu jen souhlasit. Humor je sice dost ironický a povrchní dá se říct místy až přisprostlý, ale pobavení zaručuje. Jistě se najde spousta umění lačných kritiků, kteří jej označí za povrchní v celé své kráse, ale u tohodle typu zábavy nejde o to nalézat skryté dialogy nebo scény s uměleckým poselstvím, ale prostě jen pobavit diváka. A tohle film o novodobém zbohatlíkovi, který zřejmě už při narození musel někoho podvést v porodnici, splňuje. Obsazením Jana Budaře do hlavní role navíc získal maximální přidanou hodnotu.

Virtuální skutečnost

6. května 2011 v 8:43 | Občan

Websurfing je v současné době jedna z možností jak zvýšit návštěvnost webových stránek. Slovo "možnost" je více než namístě. Chceme-li pouze zapůsobit na ostatní a ohromit vysokým číslem máme příležitost. Naopak pokud požadujeme jakousi zpětnou vazbu a tudíž nejen nicneříkající číslenou hodnotu volíme druhou možnost.

Anketa bloggerské závislosti

28. dubna 2011 v 21:06 | ObčanZúčastněte se ankety bloggerské závislosti. I když "závislost" není zrovna oblíbené slovo. Nazvěme ji tedy alternativně "Bloggerskou vášní".

Návrat ztraceného syna

28. dubna 2011 v 19:22 | občan
Po skoro pěti letech jsem oprášil můj oblíbený blog a rozhodl se pokračovat v názorovém surrealismu k dění veřejnému, někdy až neuvěřitelnému a využívat svou oblíbenou nadsázku. Dalo by se říct i metaforu. Doufám, že bude dostatek času a hlavně nápadů. Pokud máte zájem můžete schlédnout i mé Tvíííty ( viz Menu ).
Tak a teď už nezbývá než začít přemýšlet nad prvními příspěvky...

Socialistická samoobsluha.

10. února 2006 v 17:00 | Občan
Máte možnost zavzpomínat na produkty socialistického původu.

Vybrat mobil není snadné.

8. prosince 2005 v 11:14 | Občan
Rozhoduji se opět ke koupi nového "aparátu". Starý mobil už nestačí a tak stále zvažuji kterému dát přednost?

Seznamy Trackerů pro stahování v síti Bit Torrent.

17. listopadu 2005 v 10:18
Zde je menší seznámek adres Trackerů pro síť Bit Torrent. Jde o zahraniční portály bez jakékoliv registrace a nutnosti poskytovat nějaká data. Stačí vyhledat požadovaný soubor a stahovat. Poslední jmenovaný je asi Nejlepší český Tracker pro tuhle síť. Byly na něm však zpřísněny podmínky pro možnost registrace. Ty jsou uvedeny ve Fóru (diskuzi). Jinak samozřejmě informace o možnostech stahování a jak stahovat na www.sdileni.cz

PC jako obraz tvého IQ

8. září 2005 v 8:55
Na jednom fóru jsem narazil na úsměvný článek o tom jak to dopadne, když si člověk nepřečte alespoň návod.

Fotohádanka 8

31. srpna 2005 v 17:55
Mistr Leonardo by jistě nebyl potěšen, kdyby jste napsali jméno osoby. Proto hádejte opět bez uvedení jména (Nepřímo).

Ochrana CD a DVD proti kopírování

29. srpna 2005 v 13:36
Přehled některých známých způsobů ochrany před kopírováním.

Pandemie hry Sudoku zachvátila svět.

28. srpna 2005 v 11:39
Objevením hlavolamu Sudoku se mnoha lidem změnil život.

Svůdné billboardy ohrožují řidiče

24. srpna 2005 v 17:23
Studie ukazuje, že řidič je ohrožen pohledem na emotivní billboard

RSS kanál vašeho blogu.

24. srpna 2005 v 9:59 | obcan
Ti kteří využívají RSS čtečky nebo chtějí svůj Blog registrovat v seznamech kanálů RSS.
URL pro RSS kanál vašeho blogu je:
http://jmeno blogu.blog.cz/feed/rss
např. http://obcan.blog.cz/feed/rss

Fotohádanka 7

22. srpna 2005 v 14:30
Back on the Blog!
Nepřímo lidičky.

Fotohádanka 6

20. srpna 2005 v 14:29
Komu patří tenhle tvrďácký pohled? Opět tipujte NEPŘÍMO.

Půjčovna lidí

20. srpna 2005 v 13:03
Pokud chcete hlubší vysvětlení, zajeďte si do Švédska.
 
 

Reklama