Domácí

Reinkarnace chudých poslanců

28. července 2011 v 14:07 | Občan

Sci-fi jsem v mládí četl poměrně často. V současné době už je to horší. Na druhou stranu o vyrovnání mého dluhu k této literatuře se prakticky denně stará tisk s informacemi o rozhodnutích nebo návrzích vlády.

Šokující odhalení výdajů ČSSD.

30. dubna 2011 v 18:31 | Občan
Tento článek je převzat ze serveru iHNed.cz Odhaluje utajovaný dokument o čerpání financí na volební kampaň. Pokud je skutečně pravdivý tak se tomu prostě nedá uvěřit. Některé položky jsou vyloženě jako ze třetí dimenze. ČSSD mělo prostě vždy jen sociální cítění. Pokud je dokument podvržen (což vzhledem k renomovanému deníku nepředpokládám) tak se omlouvám.

Poslední vzdech miliardáře.

13. prosince 2005 v 14:00
Kniha Radovana Krejčíře je zřejmě poslední možnosti zbohatlíka jak na sebe upoutat pozornost. Takový příběh "vlastní" neviny. Bohužel bez jakýchkoliv důkazů.

Rudá mládež v ilegalitě?

6. prosince 2005 v 17:00
Budeme mít konečně jasno zda je komunismus zločinný nebo ne? Mladí komunisté teď "bojují" o svou pozici. Pokud vůbec nějakou skutečnou mají.

Lid versus Rath.

14. listopadu 2005 v 14:24
Pan doktor se konečně dočkal a získal vytouženou pozici. I když zpočátku jakoby "váhal" co je víc? Lékařská komora nebo ministerský post? Nemohl přece okamžitě souhlasit s přijetím nové funkce, někdo by si mohl myslet, že mu jde třeba jen o to korýtko. Nakonec byl "přemluven" a tady je malá anketka co Vy si myslíte o panu Mudr.Rathovi.

Srovnání cen kdysi a dnes.

9. října 2005 v 20:34
Tento článek byl převzat z těchto webových stránek Třeba by mohl být zajímavým právě pro ty, kteří stále tvrdí jak bylo "kdysi" levně.

Rudý ještěr má svůj Maják. Aneb cirkus žije.

4. září 2005 v 15:16
Vysílání komunistického rádia je veselé a hořké zároveň.

VyVolení za peníze

31. srpna 2005 v 10:05
Internetový přenos VyVolených nebude zdarma.

Zapalte svíčku a neplaťte České televizi

30. srpna 2005 v 9:05
S veřejnoprávní televizí přichází do domácností poloviční zatmění.

VyVolený Velký bratr, aneb kdo chce kam...

26. srpna 2005 v 9:41
Převzatý článek Jiřího Maška pro Britské listy v plném znění.
(ilustrační foto přidáno dodatečně)

Radnice má svého Dýdžeje

25. srpna 2005 v 16:59
Ostravský primátor se stal Dýdžejem, aby usmířil republiku.

Ja podnikat, ale neumět česky.

25. srpna 2005 v 11:16
Někteří rádoby podnikatelé, hledají jakoukoliv cestičku, aby unikli případnému postihu.

Odvrácená strana Tech(k)na

23. srpna 2005 v 15:49
Každý problém má dva úhly pohledu.

Policista zná svou cenu

22. srpna 2005 v 13:56
Policisté větří ještě poslední šanci, jak si "vydělat".

Rebelie nebo skutečnost?

21. srpna 2005 v 10:12
Komunistům se nelíbí projekt "Tričkem proti Komunismu".

Neústupný pan Železný

20. srpna 2005 v 10:49
Vladimír Železný stále bojuje o přízeň "diváků".

U konce s dechem?

18. srpna 2005 v 10:44
Další velkolepý tah na bránu! ODS opět potvrdila svůj talent, jak předvést voličům svou naivní představu o vtipnosti. Dálnice D1 se stala reklamní plochou na lidskou hloupost. Billboardy vyvěšené po krajnicích dokumentují, že nejen vládní strana "občas" šlápne vedle, ale i opozice zvládá tuhle strategii. Takzvaným "Humorem proti násilí" který je zřejmě autorem nápadu, se opoziční ODS sama dostala do role strany která šlape mimo mísu. Hesla jako "Dýdžej Paroubek hraje falešně, Drsná zábava, Pořádnej nářez, vypovídají, že i opozice má smysl pro "humor". Je ale zrovna tento způsob nejvhodnější taktikou? Má vůbec nějakou cenu takhle se ztrapňovat. Zvlášť pokud náklady stoupnou na čtvrt milionu. Celkem slušná částka. Copak by nešla využít líp? Darovat ji na charitu by bylo jistě smysluplnější, než vytvářet tyhle primitivní pokusy o vtip. Už před měsícem se ODS pokusila o podobný projev, když si stejným způsobem "podala" ministra dopravy. Tehdy měla alespoň sílu se přihlásit k autorství. Nyní se tváří na otázku "kdo je autorem?" udiveně a tajemně. Copak už nemá zájem se pochlubit svými schopnostmi? Nebo že by nakonec začala sama pochybovat? Nejsem zastáncem současné vlády, ale myslím, že existují jiné prostředky (i když mnoho jich asi nebude) k projevu kritiky. Jistě že se najdou lidé, které tato "vtipná hříčka" alespoň rozesměje a o podstatě dále nepřemýšlejí. Je tady možnost, že podobné výpadky se do voleb "vydýchají". Pak ODS pogratulujme! Splnila svůj úkol a ještě k tomu dokázala pobavit!

Rok má 14 měsíců

15. srpna 2005 v 11:09
V pátek rozhodl Český Ústavní soud o zpětném vyplacení 13. a 14. platů soudcům. Z důvodu úspory ve státním rozpočtu jim před dvěma lety byly odebrány zvláštním zákonem. Ptám se jak může parlament vydat zvláštní zákon, který je později zpochybněn? A uznáním nároků, v tomto případě na zpětné vyplacení odebraných platů, de facto veřejně prohlášen za špatný. Obehraný argument, že tyto "uspořené částky" šly na pomoc obětem povodní jsou sice humánní, ale jde o to jak byly získány. Není možné vydávat zákony jak se komu zlíbí a později je odsuzovat. Bylo řečeno, že soudci by měli být více solidární a tak jako jiní státní zaměstnanci podpořit oběti povodní. Na to soudci reagovali tím, že jiní (státní zaměstnanci) si "přivydělali" v různých dozorčích radách a podobně, což u soudce není přípustné. Docela obecně se ptám? Co je to vlastně ten 13. a 14. plat? Za mimořádný výkon náleží prémie. Ale v běžném roce o dvanácti měsících pobírat celé platy navíc? A ještě u státních zaměstnanců?! Co dělají tak mimořádně kvalitně a nad rámec běžné pracovní doby. Že nemají odměny, ale hned pár platů navíc. Pokud se jedná o soukromou firmu, která prosperuje a narozdíl od státních zaměstnanců vytváří zisk, budiž. Je na majiteli jak odměny nazve a kolik jich bude. Možná se dočkáme zaručeně "platného" zákona na virtuální prodloužení roku. Pak samozřejmě nebude možné někomu odebírat na co má nárok i když dva měsíce navíc budou jen pomyslné. Ale budou zákonné. Potěšme tedy všechny pracující a podpořme případný návrh dalšího nesmyslu.

Temelínská pozitivní energie

14. srpna 2005 v 13:27
Podle zdravotní studie a náhodného průzkumu je život v blízkosti jaderného nebezpečí méně stresující. Obyvatelé Temelína jsou dokonce spokojenější než ti, kterým se nepoštěstilo žít v blízkosti jaderné elektrárny. Žijí bez depresí a jsou šťastni. Že by elektrárna vysílala kousek té "pozitivní" energie i do okolí? Podle průzkumu celých 74% obyvatel v okolí Temelína nemá důvod k nespokojenosti. Naopak mimo oblast Temelína je to jen pouhých 60%. Co si o tom máme myslet? Uvádí se, že průzkum je zcela nezávislý... jak jinak. Nezbývá než dopřát Temelínským "šťastným" lidem hodně dlouhý život. A podobným průzkumům skutečnou nezávislost.

Romové mají svou KSČM

11. srpna 2005 v 19:27
Na Prostějovsku vznikla nová základní organizace KSČM. Jejími členy jsou výhradně Romové. Josef Mádr předseda OV uvádí, že o žádosti Ladislava Daniše, který se stal rovněž předsedou této odnože, dost přemýšlel. Ale po zřejmě překvapivém zjištění, že jde o slušné a spořádané občany byl mile překvapen. Ustavující schůze měla údajně vysokou úroveň. Čekal snad pan předseda že vzduchem budou létat nadávky nebo dokonce facky? Vypadá to že Romové v Prostějově uspěli, jen škoda, že zvolili zrovna tuhle stranu. No na druhou stranu koho si dneska vlastně vybrat? Přesto vstupovat do strany, která se nikdy nehodlá vzdát minulosti a na mítincích vyhlašuje společnosti třídní boj? Představitelé Romům nabídli, že jim pomohou řešit jejich problémy, proto zřejmě Romové přikývli. Osobně nevěřím tomu, že sami přednesli návrh na založení organizace a vstup do KSČM. Po odnoži mladých komunistů tímto máme zase o starost více. Že by třešničky rozhazovaly chapadla i na menšiny? Holt... volby se blíží a každý hlas se počítá. Pan předseda se může usmívat a je to výsměch všem, kteří jsou alespoň trochu soudní.
 
 

Reklama