Zastánce čistých policejních úmyslů

5. srpna 2005 v 14:17 |  Domácí
Ministr vnitra František Bublan, zastánce "čistých policejních úmyslů."

Z rozhovoru s Františkem Bublanem v Respektu 20/05, jsem nabyl dojmu, že pan ministr je vlastně "dobrá duše". To že nechal ve funkci šéfa inspekce Miroslava Borníka, který legalizoval práci StB s odůvodněním, že pan Borník měl jasnou vizi o směru kterým se má inspekce vydat je zarážející. Někdo kdo byl zastáncem režimu před rokem ´89 má vést inspekci v současnosti? Jen proto, že převlékl kabát? Ministr a zodpovědná osoba v jednom (doufejme), by snad neměl dát jen na "prosby" čekatelů minulého režimu, ale naopak projevit dost síly je odmítnout. A říct "že tak to prostě chodilo" , mám na mysli spolupráci s StB je podle mého názoru hodně "odvážné".
Lze uvést ještě jeden příklad zmíněný v rozhovoru: Pan Přibyl. Podle názorů pana ministra by byl hoden politování. On přece "musel" projít Pohotovostním plukem za minulého režimu. Chtěl-li být policistou, a jinak to nešlo!?
Přece není možné "kolaborovat" s režimem jen proto, že chci zastávat něco jiného. Pokud mi někdo dá "ultimátum";v případě pana Přibyla to byla podmínka projití Pohotovostním plukem, že pokud chci být něčím musím souhlasit s jiným, tak přece není přijatelné výzvu přijmout. A to že se pak stal vytouženým policistou "konajícím jen dobro" není důvod proč zapomínat.
Pan ministr ještě uvádí, že každý hledal za totality výhody. No… něco na tom bude. I když být "výhodně" členem SČSP asi nemělo tu "správnou" váhu jako být spolupracovníkem StB. Malý rozdíl tady asi přece jen bude…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 asdas asdas | 7. srpna 2005 v 16:09 | Reagovat

moc dlouhy

2 obcan obcan | 7. srpna 2005 v 16:12 | Reagovat

Nevím co je pro tebe dlouhý ale jedna stránka je tak akorát. Nemůžeš o něčem psát ve třech větách. To pak pročítej pouze perexy. Což tady zatím není.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama