Radnice má svého Dýdžeje

25. srpna 2005 v 16:59 |  Domácí
Ostravský primátor se stal Dýdžejem, aby usmířil republiku.

Ostravská radnice se dočkala vysněné "popularity". Primátor složil vlastní píseň ve stylu techno. Údajně jako reakci na letošní CzechTek. Aleš Zedník alias DJ Alda při křtu svého CD přesvědčoval, že tenhle počin nemá politický podtext. S heslem "Ostrava usmiřuje republiku" to zřejmě myslel především lidsky. Nejde proti své straně (ČSSD) naopak stojí za premiérem. Během svých tří let ve funkci ostravského primátora, se skutečně činil. Osobně na protest mnoha lidí poskakoval v kuchyňské zástěře před čínským velvyslancem, zpíval písně Karla Kryla a vůbec, byl všude kde se něco dělo. Pro mladé příznivce tech(k)na může být tento krok "zajímavý". Ale měli by si mimo jiné uvědomit, že pan všudypřítomný primátor byl právě ten, kdo například na radnici přivedl komunisty. Myslím, že tenhle počin je typickou ukázkou populismu a snahou zalíbit se za každou cenu.
Dýdžejové rádií si nahrávku velmi pochvalují a bude to prý trhák. Jen jestli se pan primátor nezmýlil a trochu nepodcenil skutečné názory mladých. Nejspíš se skladba stane hitem, ale ve smyslu klaunského vystoupení.
Na závěr: Pan Zedník sice rád techno jak zpívá v textu, ale žádnou párty dosud nenavštívil. "Nemám rád, když je moc lidí pohromadě. Takových věcí se děsím!" uvedl v rozhovoru. Tak jak upřímně to vlastně myslíte s tou hudbou... pane primátore?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama