Policista zná svou cenu

22. srpna 2005 v 13:56 |  Domácí
Policisté větří ještě poslední šanci, jak si "vydělat".

Policisté opouštění "houfně" řady svých kolegů. Více než 1600 příslušníků odešlo jen od začátku letošního roku. Jediný důvod proč dále nesloužit jsou zase ty peníze. Ještě v letošním roce mají totiž na "výslužné" nárok v původní výši. A k tomu stačí odsloužit deset let. Příští rok konečně dojde k úpravě, jak minimální doby pro nárok na výslužné, která se zvýší na 15 let tak i měsíční částky poklesnou (údajně na 10 000 Kč). Policista není hlupák, proč nevyužít takovou šanci! Tohle povolání určitě není jednoduché, ale na tomto příkladu zrychlených úprků je vidět, kdo pracovat chce a komu jde pouze o využití (snad by šlo použít i slovo "zneužití"), nedokonalého systému. Pokud si někdo zvolí tuhle práci tak jistě ví do čeho jde. Tak k čemu ty doživotní renty? Je snad sponzorem policie T-mobile se svou zlatou rybkou? Výslužné ano! Ale aby někdo po deseti letech "věrnosti" pobíral po zbytek života bezpracně deset tisíc?! Zřejmě by patnáctiletá "nucená" služba byla na některé příliš. O peníze jde přece vždy až v první řadě. Zákon nadevše!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marek Marek | E-mail | Web | 10. července 2007 v 19:16 | Reagovat

Zas někdo píše o výsluhách o policie, kdo o tom nemá ani páru. Za deset let u policie nedostane nikdo ani vedoucí pracovník rentu 10.000. Běžný policista za tuto dobu dostane výsluhu přibližně 5.800 Kč a to nikoliv doživotně, ale do starobního, popř. jiného důchodu. A pokud chcete vědět, za co ty peníze policista dostává, běžte si to zkusit - stačí jen vydržet nově už 15 let...

2 Valky Valky | E-mail | 29. září 2013 v 8:42 | Reagovat

Vysluzne ano ,ale teprve při odchodu do duchodu . Tak jak je to třeba u nasich zapadnich sousedu. Tam taky nikdo predcasne neodchazi a proc ?? Uz by nedostal praci ani jako zametac chodniku .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama