Komunistický svaz mládeže - sluhové KSČM.

4. srpna 2005 v 16:44 |  Domácí
Internetový portál Komunistického svazu mládeže je celkem zábavná forma čtení. Pakliže si člověk nepřipustí skutečný dopad myšlenek (pokud se vůbec tahle směsice "neverending story" dá nazvat myšlenkou). Portál je to obsáhlý, vyjadřující názory skupiny lidí údajně levicově zaměřených. Budiž díky demokracii a benevolenci představitelů po roce ´89 je i těmto "Hells angels" dána možnost projevit názor. Zajímavé by bylo jaký by Oni dali prostor opozici? Pokud by vystoupali po žebříčku politické kariéry na vrchol (mrazivá to představa).
Rád bych ale upozornil nebo se dokonce osmělil upozornit na konkrétní článek - http://www.ksm.cz/ostrava1.htm . Odkaz je uveden pouze jako příležitost pro ty, kteří snad tyhle doruda opálené stránky ještě neměli možnost spatřit. Proč by to taky dělali?
Nyní k uvedenému článku. Obecně je v něm proklamována snaha zpestřit mládeži na Ostravsku již tak dost nudný život v kapitalismu. Mladé přece nezajímá co si oblečou, kam zajdou za zábavou a která písnička je v hitparádě vítězná. Je třeba zajistit cituji "periodické vzdělávaní mládeže, kde mladým lidem chceme objasňovat jak základy marxistické filozofie, tak s nimi debatovat o problémech dnešní doby..." No potěš Pánbůh! Upřímně lituji naivitu především rodičů budoucích obětí rudých seminářů.
Činnost "Komise mládeže" jak si tito "personal managers" říkají se ukrývá za přínos, který spočívá v "zušlechtění" myšlenek mladých. Pár podobných zušlechťovatelů se v minulosti vyskytlo... a dopadlo to...
Pořádaní sportovních akcí, drakiáda, oslava konce školního roku a samozřejmě oslavy 1. Máje a Dnů levicového tisku. Pomalu, ale jistě přejít k účelovosti. Spoléhat na to, že mládež nemá vlastní rozum se přece nedá, tak proč to nezkusit oklikou. Jsou přece příjemnější způsoby jak získat sympatie. Pouštění draků musí být nádherné. Ano mládeži. Kde jinde by vám dovolili svobodně vypustit svého draka. V současnosti to zřejmě nejde. Ten kapitalismus je totiž děsně tvrdej. Chceš pouštět-zaplať!
Tazatel(ka) se v rozhovoru ptá co by chtěli čtenářům "Mladé pravdy" sdělit? Odpověď je vskutku tvrdá.
"Možná se vašim čtenářům budou naše aktivity zdát příliš mírné a málo akční" (tahle slova jsou mi povědomá). Tázaný dále uvádí, že jejich cílem není pořádaní demonstrací a strašení revolučními hesly. Chtějí prý jen získat důvěru mladých levicově (ano čtete dobře pouze levicově) smýšlejících lidí a snad i těch nerozhodnutých.
Co k tomu dodat. Snad jen vzkaz všem rodičům budoucích (doufejme že ne) tribunových řečníků: Lidé bděte. Vy jste ti, kteří jsou prvními na cestě mladého člověka a záleží na Vás, zda uvěří Vám nebo létajícím drakům... I když tomuhle uvěřit dá asi práci. No... posmrtný život je přece nekonečný?! Jen záleží, kde ho kdo stráví...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kdosi kdosi | 15. října 2005 v 22:01 | Reagovat

Hm, bych tak řekl, že tento článek postrádá cosi zásadního - nějakou myšlenku nebo argument. Upřímně jsem se z něj nic nedozvěděl. Článek pro článek. Zato ze stránek KSM jsem se dozvěděl, jaká nebezpečí ssebou nese privatizace nemocnic; jak magistrát Prahy zametl s občany v otázce zdražování jízdného; něco o odborářských aktivitách; něco o tom, jak probíhá perzekuce občanů na Slovensku za jejich názory; něco o největším světovém festivalu mládeže, který v našich médiích proběhl bez povšimnutí; dozvěděl jsem se, co to vlastně KSM je, jaké má názory a za co a proti čemu bojuje, jaké má postoje a proč má tyto postoje... zkrátka slovy autora... co k tomu dodat???

2 Scootermann Scootermann | 19. října 2006 v 15:59 | Reagovat

bez do riti s tou skurvenou rudou verbesi KOMUNISTI DO PLYNU AT ZIJE USA

3 freedom freedom | 4. června 2007 v 18:15 | Reagovat

KSČM, KSM a bývalá KSČ s FAŠISMEM je to nejhorší co může normální racionálně myslící lid postihnout.Je mi líto mladých lidí kteří se hlásí k KSM. Apelujute na USA že chtějí postavit u nás radar a že bývalý totalitní režim u nás vydržoval sovětské vojáky co nepřinesli nic k užitku, otom držíte huby! Vy byste zasloužili takové malé mauzoleum i stím Leninem kde byste si mohli hrát s rudými vlajky na pionýry a zaryté straníky a daly svobodnému světu pokoj.Rád bych to i financoval, protože vstupenka na blázny živě by se pohybovala cenově vysoko. Amyslím že by bylo narváno. ČEST

4 DeSuK DeSuK | E-mail | Web | 28. června 2007 v 15:15 | Reagovat

Ale o tomhle už autor tohoto článku nepíše.na stránkách www.ksm.cz je spousta zajímávých věcí. Já s KSM velmi souhlasím.

5 Míra Míra | 14. prosince 2007 v 21:43 | Reagovat

já s KSM v lecčems nesouhlasím, al enevidím důvod proč by jim měl být upírán názor, ten bubák antikomunismu postupně splaskne s modrou reformou,

6 Míra Míra | 14. prosince 2007 v 21:43 | Reagovat

já s KSM v lecčems nesouhlasím, ale nevidím důvod, proč by jim měl být upírán názor, ten bubák antikomunismu postupně splaskne s modrou reformou,

7 Brum Brum | 12. ledna 2008 v 0:17 | Reagovat

Kdo nepochopil, že Marx je logickýkm vyústěním evropského osvícenství /což budou zřejmě osoby, žijící mentálně v jakémsi krajně vulgarizovaném a primitizovaném feudalismu, už renesance je pro ně jistě pochybná/, a že tento myšlenkový náběh začíná už v antice a je v podstatě pralidský, protože je absolutně přirozený, je případ k politování. Navíc, když ještě neumí česky a přesto se tak zkouší vyjadřovat. Pánové důslední antikomunisté, copak jste dělali, když se vám na hodinách češtiny snažili vštípit českou interpunkci? Zřejmě jste stonali. A teď budete prskat o "sockách", které simulují a vlastně vykořisťují sociální systém. Pánové, kéž byste si viděli do úst, A nazřeli, že mozek je orgán určený vlastně k myšlení. A dokud ho člověk nezapojí, neměl by vyluzovat zvuky, proti tomu by ostatně měli protestovat i zelení.

     Taktéž jste, pánové antikomunisté, stonali často i při hodinách dějepisu. Jinak byste nemohli spojovat Marxovu kritiku kapitalismu s perfidní stalinskou praxí. O vašich mezerách ve filosofii už nebudu hovořit vůbec, neboť by se jednalo o paradox. Mezery totiž mohou existovat jen v něčem, co samo existuje. Tudíž, kyrysníci antikomunismu, držte se v mezích, které vám byly přírodou vykázány, to jest držte hubu. Na světě je spousta slečen, spousta zábavy, pro ty šikovnější i peněz. Tam si můžete spokojeně kroutit pozadími, v nichž ukrýváte svoje intelektuální laboratoře. Brum už má vašich dementních záchvatů plné zuby, kdybyste aspoň prděli spořádaně na hajzlu. Tam se to společensky vzato toleruje. Nedomnívám se, že jste lidsky všichni zlí a zavržehodní, ale blbost omlouvá jen částečně, Adieu Monsieur. Brum.

8 vik vik | 30. května 2008 v 3:47 | Reagovat

Scotermann: Jdi se léčit, zasranej šmejde! Se divím, že ti ještě někdo nerozkopal ksicht s takovýmhle chováním!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama